Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorular arasında, hangi bölgelere epilasyon yapılır, bölge bölge epilasyon kaçar seanstan oluşur ve lazer epilasyonun seans fiyatları ne kadardır gibi sorular sıklıkla aranmakta olup bu konuda gerek lazer epilasyon merkezleri gerekse hastaneler internet üzerinden fiyat vermekte pekde iyimser değildirler. Çünkü yoğun rekabet ortamında kimse kendi fiyatlarını piyasa ile paylaşmak istemeyecektir.

Ancak blogumuzda daha önce 2010 yılı için güncel lazer epilasyon fiyatları hakkında bir yazı yayınlamıştık. Bu yazımızın sonundaki linkten yararlanarak 2010 lazer epilasyon fiyatları hakkında bi ön fikir edinebilirsiniz. Bu fiyatlar elbetteki epilasyon yapılan bölgeye, kaç seans lazer uygulanacağına, nerede ne koşullarda ve hangi epilasyon aletleri kullanılarak yapılacağına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Şimdi kısaca lazer epilasyon fiyatlarını belirleyen faktörler nelerdir kısaca onlara değinelim.

Epilasyonda kullanılacak Lazer epilasyon cihazının türü
Şüphesiz lazer epilayon fiyatlarında en önemli faktörlerden biri kullanılan epilasyon aletinin türüdür. Teknolojinin epey gelişmesiyle piyasada birçok epilasyon cihazı türemiş ve bu cihazların da kendi içinde birçok modelleri çıkmıştır. Her yeni model de lazer epilasyon fiyatlarının biraz daha artması demek diyebiliriz. Daha eski yöntemler olan IPL epilasyon uygulayan merkezleri tercih ederseniz ugun fiyata epilasyon yaptırabilirsiniz, ancak daha kaliteli, daha kısa sürede çözüme kavuşmak gibi bir niyetiniz varsa daha modern cihazlarla Diode lazer veya Alexandrite lazeri tercih edebilirsiniz.

Epilasyon yapılacak bölgenin alanı ve kıl yoğunluğu
Epilasyon fiyatını belirleyen bir başka faktörde epilasyon yaptıracağınız bölgenin büyüklüğü ve bu bölgedeki kıllanma yoğunluğudur. Bu kılların zayıf (ince) mı yoksa güçlü (sert) kıllardan mı oluştuğu da seans sayısını belirleyebileceğinden fiyata etki edecektir. Koltuk altı epilasyonu, karın çizgisi, favori ve bıyık epilasyonları fiyatları çok pahalı değilken, özellikle bacak ve genital bölge epilasyonları fiyat açısından daha yüksektir.

Epilasyon yaptıracağınız merkezin konumu

Bu madde lazer epilasyon fiyatlarının belirlenmesinde biraz tartışmalı gibi görünsede hiç de öyle değildir aslında. Bunu ufak bir araştırma ile kendiniz de test edebilirsiniz.Lüks semtlerde, modern polikliniklerde fiyatlar daha yüksek olurken, ortalama bir yerde fiyatlar da ortalama değerlerde olacaktır. Bir de şu açıdan bakarsak bir İstanbuldaki epilasyon merkezi yoğunluktan dolayı fiyatlarını daha uygun tutarken bir Ankaradaki veya Bursadaki epilasyon merkezinin müşterisi İstanbula nazaran çok daha az olacağından fiyatları biraz daha kabarık olabilecektir.

Lazer epilasypn fiyatları na etki eden birkaç faktörü sıraladıktan sonra, aşağıdaki linkten 2010 yılı lazer  epilasyon fiyatları hakkında ufak da olsa bir fikir sahibi olabilirsiniz. En doğru fiyatı ise epilasyon merkezine gittiğinizde yüz yüze görüşme ve gerekirse bir ön muayneden sonra alırsınız.

2010 Güncel Lazer Epilasyon Fiyatları