Bitkiler ile Ter kokusunu önleme - Bitkisel

Ter kokusu yüzyıllardır hem terleyen kişiyi hemde yanındakileri çok rahatsız etmiştir. Günümüzde artan koşuşturma ve globalleşme ile birlikte insanlar birbirleri ile daha çok iletişim halinde olmaya başladılar ve ister istemez ter kokusuna yenildiler. Özellikle yaz aylarında ayyuka çıkan terlemeye artık bitkisel çözümler getirebilirsiniz.

Ter kokusu çeşitli deodarant, sprey, roll on vb gibi kimyasal içerikli maddeler yardımıyla önlenebilmekteydi. Fakat uzun soluklu olmuyordu ve içlerinde kimyasal barındırdıkları için birçoğu koku yağ oluşumuna neden olabiliyordu.
bitkisel-ter-kokusu
Artık tamamen bitkisel yollarla ter kokusunu uzaklaştırabilirsiniz hemde uzun soluklu. İşte size ter kokusuna bitkisel çözüm için birkaç öneri;

* Mucize bitki adaçayı; Adaçayı herderde deva olan normal bir sallama çay demler gibi yapılabilen pratik bir bitkidir. Koku terlemeyi önleyen meşhur bir bitkidir. Kısacası antiperspiranttır. Adaçayı yağı, tentür ile karıştırıp vucüdunuzdaki genital bölge ve yüz hariç her bölgeye uygularsanız, terlemeniz belli bir süre kesilecektir.

* Çay ağacı yağı; Avustralya'da Melaleuca Alternifolia ağacında yetişir. Yine aynı şekilde bu yağı hiçbirşey ile karıştırmadan terleyen bölgelerinize uygulayabilirsiniz.

* Mısır unu ve karbonhidratlarda ter emici ve koku giderici olarak kullanılabilir

Fakat bunları kullanırken aşırıya kaçmamalı ve uzman hekimlere danışmalısınız. Terlemek her ne kadar koku yaysa da vücuttaki toksik zehirli maddeleri dışarıya atmanın bir yol olduğundan, terlemenizi tercih ediniz.

0 yorum:

Yorum Gönder